Malá Fatra s Jánošíkovými Dierami - 13-15 07

Malá Fatra s Jánošíkovými Dierami - 13-15 0713 Jul 22:00 - 15 Jul 23:00 - Terchová
Terchová

Route

Zapraszamy na weekend Malá Fatra s Jánošíkovými Dierami - 13-15 07

Spróbujemy zorganizować wyjazd dla około 20 osób z bezpośrednim dojazdem z dworca Łódź Widzew prywatnym wynajętym busem. Po drodze możemy zabrać ludzi z Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Częstochowy i Katowic. Mile widziane będą też osoby dojeżdżające z Warszawy i okolic.

Mała Fatra (Malá Fatra) to wspaniałe pasmo gór o bardzo zróżnicowanym charakterze. Według wielu osób najładniejsze na Słowacji. My także podzielamy tę opinię. Występują tu skaliste szczyty, pojedyncze wysokie kopce, głębokie wąwozy, widowiskowe grzbiety górskie, wodospady i rwące potoki. Tak więc piesze szlaki turystyczne w Małej Fatrze są bardzo urozmaicone, tak samo jak otaczające widoki.Mała Fatra oddalona jest od granicy polskiej zaledwie o 60 km.

W planach mamy dwa dni marszu po pięknych szlakach górskich. Maszerujemy bez plecaków. Powędrujemy z wizyta do Wielkiego Krywania (1709 m), najwyższego szczytu pasma Mała Fatra, na Sokolie, zejście Chodnikiem Zbójeckim. Zobaczymy też Janosikowe Diery, przypominające nasze zeszłoroczne trasy po Słowackim Raju. Najlepszą bazą wypadową do wędrówek po Małej Fatrze jest miejscowość Terchova, duża wieś gdzie 25 stycznia 1688 roku urodził się Juraj Jánošík. Tam tez zanocujemy w odległości 20 minut drogi od centrum Terchovej. W 2013 roku tradycja muzyki z Terchovej została wpisana na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Fani górskich trekkingów mają szansę na spędzenie czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, dlatego śmiało dołączajcie w pojedynkę lub zapraszajcie też znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Koszt wyjazdu od osoby to 350 pln.

Kwota obejmuje:

- transport z Łodzi (lub miejscowosci do drodze: PTB, Częstochowy, Katowic) do miejsca rozpoczęcia i zakończenia szlaków (wraz z powrotem do Łodzi) busem wyposażonym w klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, rozkładane fotele, tv i dvd, indywidualne nawiewy i nagłośnienie, regulowane podłokietniki, ogrzewanie postojowe, ubezpieczenie

- nocleg w domkach z pokojach łazienkami, aneksem kuchennym i TV

- obiadokolację w sobotę wieczorem po zejściu ze szlaku

- śniadanie w niedzielę przed wyjściem na szlak

- opiekę przewodnika/ pilota i mapki zaplanowanych tras

- ubezpieczenie NNW

Kwota nie obejmuje:

- śniadania na trasie z Łodzi i obiadokolacji w wieczór w trakcie powrotu

- prowiantu lub posiłków w schroniskach na szlakach (każdy powinien zadbać o niego we własnym zakresie)

- ewentualnych opłat za wstępy

Plan wyprawy:

Spotkanie w piątek późnym wieczorem (13.07.), o 22:00, na parkingu dworca PKP Łódź Widzew (obsługuje połączenia z Warszawy). Wyjazd busem z Łodzi Widzew o 22:30, przejazd na Słowację.

Sobota:

Po drodze, nad ranem, zatrzymamy się na stacji benzynowej by zjeść śniadanie, napić się kawy i przygotować się do wejścia na szlak. Bagaże zostawiamy w autobusie, zabieramy ze sobą tylko rzeczy na szlak.

Po dojechaniu wyjście spod Vràtnej Chaty, wyruszamy na zielony szlak, po 2 godzinach niebieskim szlakiem wchodzimy na czerwony i po 2:45 h docieramy na Vel’ky Kryvan. Następnie, schodząc już w dół do końca trasy, niebieskim szlakiem przez Siodła: Bublen, szczytem Chrapaky, za Kraviarskym i Prislop, wchodząc na żółty szlak dojdziemy do Sokolie. Przez Małe Noc’lahy, Chodnikiem Zbójeckim, zejdziemy przez Obsivankę do miejsca naszych obiadokolacji i noclegu.

Całość trasy na sobotę to ok 8 godzin marszu (w tym ok 0:45 h przerw).

Niedziela:

Po śniadaniu, o 10 rano kierowca zawiezie nas na szlak prowadzący przez Janosikove Diery.

Jánošikove Diery to ciąg głębokich wąwozów, wartkich potoków i malowniczych wodospadów. Przejście szlakiem ułatwiają kładki, łańcuchy i drabinki. Szlak jednak nie należy do trudnych.
Diery dzielą się na trzy odcinki: Dolné, Nové i Horné Diery.

Całość trasy na niedzielę to ok 4,5 godzin marszu.

Tu znów odbierze nas kierowca, by wyruszyć w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze zatrzymamy się na posiłek.

Dołączajcie i zapraszajcie znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Chętnych prosimy o wysłanie emaila na adres ciszazahoryzontem@gmail.com z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia), informacją ile osób zgłasza się na wyjazd. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproponowany plan jest ramowy i może ulec niewielkim zmianom.


Malofatranská stovka 2019

29 Jun 06:00 - 30 Jun 15:00 29 Jun 06:00 - 30 Jun 15:00 - Terchová Terchová
Terchová Terchová
6. ročník MF100 sa uskutoční 29.6.2019. Bližšie informácie prinesieme začiatkom roka 2019. http:/www.mf100.sk/malofatranska-stovka-si-berie-dovolenku...   More info


© 2018 Siguez