Chateau Run 2018 | Topoľčianky

Chateau Run 2018 | Topoľčianky17 Nov 08:00 - 19:00 - Topolcianky
Château Topoľčianky

Route
More info

Známa bežecká klasika CHATEAU RUN pripravuje svoje tretie pokračovanie.

Château Run je jedinečný jesenný beh v Topoľčiankach, obci ležiacej v údolí rieky Žitava, obkolesenej svahmi Pohronského Inovca a Tribečského pohoria. Nájdete tu nielen známy klasicistický kaštieľ obkolesený rozsiahlym anglickým parkom, kedysi prezidentské sídlo, dnes historicko-kultúrna pamiatka. Málokto vie, že T.G.Masaryk, prvý československý prezident, miloval jeseň v Topoľčiankach, miesto kde sa snúbi krásna príroda, vinárska tradícia a ušľachtilosť chovu koní. Práve všetky tieto atrakcie nájdete na trase Château Run Topoľčianky.

8 km - klasika od kaštieľa, cez park ku žrebčínu a nazad
16 km - na zrúcaninu hradu Hrušov a nazadViac: chateaurun.sk/mapa-behu/

Štart behov na 8 aj 16 km je oproti impozantnému priečeliu klasicistickému zámku cez zámocky park, popri poľovníckom zámočku, pozdĺž dostihovej dráhy, pokračujúc lesoparkom až k chovnému stredisku Žrebčína a nazad rýchly zbeh miestnymi vinicami, cez bukovú alej späť k zámku. Kto si trúfne, až na hrad Hrušov pre toho máme v talóne ešte viac krásnych výhľadov.

Po dobehu do cieľa bude pre všetkých bežcov pripravený výborný gulášik po ktorom nasleduje prehliadka vinárstva Château Topoľčianky, spojená s degustáciou mladého vína.

Video z roku 2017: www.youtube.com/watch?v=Lg69zMgM-zw© 2019 Siguez